Projektai
Pilaitės gimnazijos, Tolminkiemio g. 2D, Vilniuje statybos
Techninė informacija
Statybos metai: 
2021-2022
Žemės sklypo plotas: 
18 276 kv.m
Bendras plotas: 
11 782 kv.m
Adresas: 
Tolminkiemio g. 2D, Vilnius

UAB „Jungtniai Projektai“ dar prieš 2022 m. rugsėjo 1-ąją, Vilniaus Pilaitės mikrorajone įgyvendino ir kartu su Užsakovu – Vilniaus miesto savivaldybe, atidarė moderniausia šalyje tituluojamą Pilaitės gimnaziją. Keturių aukštų, 12 tūkst. kv. m gimnazijos pastatas su 88 klasėmis projektuotas atsižvelgiant į šiuolaikinės Vilniaus mokyklos reikalavimus, A++ energinio naudingumo klasės, gimnazijos pastate mokysis apie 1000 moksleivių. 

 

Naujosios gimnazijos pastatui statyti pasirinktas tvarus ir greitas statybos būdas – surenkamojo gelžbetonio konstrukcijos. Projekto architektai ir užsakovai kėlė ne tik aukštus kokybės reikalavimus, bet ir įtemptus projekto įgyvendinimo terminus: suprojektuotos sudėtingos konstrukcijos turėjo būti įgyvendintos labai tiksliai ir per trumpą – 15 mėn. laikotarpį. Architektūriškai pavyzdinę Pilaitės gimnazija suprojektuota taip, kad erdvėse mokiniai ir mokytojai laisvai bendrautų dienos metu, o vakarais ji atsivertų bendruomenei, taptų traukiančiu rajono centru.
Dalį sėkmingos projekto eigos lėmė tai, kad pastatas suprojektuotas ir statybų procesas vykdomas taikant BIM (angl. BIM – Building Information Modelling, liet. statinio informacinis modeliavimas) technologiją. Tai padeda išvengti ne tik geometrinių, bet ir loginių modelio elementų neatitikimų, atliekama nuoseklesnė patikra, tiksliai apskaičiuojami darbų kiekiai. Šiame projekte į BIM procesą buvo įtrauktos visos su projektu susijusios dalys – tiek vidaus, tiek lauko inžineriniai tinklai, taip pat sklypo sutvarkymo sprendiniai. Taip, atlikus visos apimties BIM modelį, statybos procesas tapo ne tik aiškesnis, bet ir sklandesnis. Bendradarbiaujant su įvairiais tiekėjais ir projektą įgyvendinusiais partneriais priimta daug inovatyvių sprendinių, kurių efektyvumo, tvarumo patikrai ir įgyvendinimui rėmtasi skaitmeniniais modeliavimais.

 

Sklypo plotas: 18 276k m2 Mokyklos sporto ir rekreacijos parkas (saugomoje mokyklos teritorijoje): 7915 m2 (iš jų 3000 m2 futbolo aikštelė, ~1000 m2 universali aikštelė, 100 m bėgimo takas, 4 įgilintos ir želdynais apsodintos lauko klasės, skveras, želdynai) Viešosios laisvai aplinkiniams prieinamos erdvės: 4 650 m2 (reljefinė dviračių trasa, vaikų žaidimų aikštelės, skatepark‘as) Sutvarkytas gatvės plotas: 8 871 m2 (pėsčiųjų takai, dviračių takai, želdynai) Stogo terasa ~510 m2. Pasodinta augalų: ~25 000 vnt. Sukurta stovėjimo vietų: 66 gatvėje + 28 sklype.
Bendras pastato plotas: 11 782 m2 Sportui skirtas plotas: 1 529 m2 (pagrindinė sporto salė + 5 mažosios salės) Mokymo erdvių skaičius: 80 Planuojama mokinių: 1 000 Pirmame aukšte visos erdvės suprojektuotos taip, kad būtų pritaikoma bendruomenei. atskira aktų salė: ~300 m2 mokslo aikšte/amfiteatras: ~530 m2 2 chemijos, 2 fizikos, 2 biologijos laboratorijos darbų kabinetas, robotikos kabinetas, valgykla su galimybe apjungti su aktų sale bei maisto ruošos (technologijų) erdvė.

 

Modernaus dizaino ir išplanavimo gimnaziją Pilaitėje, Tolminkiemio g. 2D, suprojektavo architektūros studija „DO architects“, mokyklos generaline ranga rūpinosi bendrovė „Jungtiniai Projektai“, projektą valdė „Vilniaus vystymo kampanija“.
Projekto vertė – 17 mln. Eur.

Nuotraukos ©Norbert Tukaj

Džiaugiamės, jog ypatingai neramiame šių dienų kontekste šis ambicingas objektas užbaigtas laiku. Šios gimnazijos statybų procese jau nuo pirminės stadijos naudojamos pažangios statybos technologijos, kurių dėka per maksimaliai trumpą terminą gamykloje buvo pagamintos pagrindinės statinio konstrukcijos su visomis inžinerinėmis jungtimis.
Mindaugas Devėnas
Direktorius
Grįžti
Pilaitės gimnazijos, Tolminkiemio g. 2D, Vilniuje statybos
Uždaryti
Techninė informacija
Statybos metai: 
2021-2022
Žemės sklypo plotas: 
18 276 kv.m
Bendras plotas: 
11 782 kv.m
Šildymas: 
Efektyviausią rinkoje įranga „LG Electronics“ šilumos siurbliai „oras–oras“, kurių bendra instaliuota vėsinimo/šildymo galia sudaro daugiau nei 850 kW.
Energinė klasė: 
A++
Parkavimo vieta: 
Sukurta stovėjimo vietų: 66 gatvėje ir 28 sklype.
Adresas: 
Tolminkiemio g. 2D, Vilnius
Šioje svetainėje naudojame slapukus, kurie pagerina ir pritaiko svetainės funkcijas. Jokia informacija apie jūsų naršymą nėra renkama. Slapukus galite bet kada ištrinti iš savo kompiuterio.