Gimnazijos projektas neabejotinai yra naujas etalonas ateities mokykloms ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Generalinis rangovas UAB „Jungtiniai Projektai“ per rekordiškai trumpą 15 mėnesių laikotarpį įvykdė Užsakovo – Vilniaus miesto savivaldybės keltus tikslus. Naujosios gimnazijos pastatui statyti pasirinktas tvarus ir greitas statybos būdas – surenkamojo gelžbetonio konstrukcijos. Projekto architektai ir užsakovai kėlė ne tik aukštus kokybės reikalavimus, bet ir įtemptus projekto įgyvendinimo terminus: suprojektuotos sudėtingos konstrukcijos turėjo būti įgyvendintos labai tiksliai ir per trumpą laiką, kad gimnazija būtų pastatyta laiku ir šių metų rugsėjo 1-ąją vaikai jau galėtų žengti pro naujosios mokyklos duris. Architektūriškai pavyzdinę Pilaitės gimnaziją galės lankyti apie 1 000 vaikų. Mokykla suprojektuota taip, kad erdvėse mokiniai ir mokytojai laisvai bendrautų dienos metu, o vakarais ji atsivertų bendruomenei, taptų traukiančiu rajono centru.
Dalį sėkmingos projekto eigos lėmė tai, kad pastatas suprojektuotas ir statybų procesas vykdomas taikant BIM (angl. BIM – Building Information Modelling, liet. statinio informacinis modeliavimas) technologiją. Tai padeda išvengti ne tik geometrinių, bet ir loginių modelio elementų neatitikimų, atliekama nuoseklesnė patikra, tiksliai apskaičiuojami darbų kiekiai. Šiame projekte į BIM procesą buvo įtrauktos visos su projektu susijusios dalys – tiek vidaus, tiek lauko inžineriniai tinklai, taip pat sklypo sutvarkymo sprendiniai. Taip, atlikus visos apimties BIM modelį, statybos procesas tapo ne tik aiškesnis, bet ir sklandesnis.Bendradarbiaujant su įvairiais tiekėjais ir projektą įgyvendinusiais partneriais priimta daug inovatyvių sprendinių, kurių efektyvumo, tvarumo patikrai ir įgyvendinimui rėmtasi skaitmeniniais modeliavimais.
Gimnazijos teritorija. Sklypo plotas: 18 276kv.m Mokyklos sporto ir rekreacijos parkas (saugomoje mokyklos teritorijoje): 7 915kv.m (iš jų 3000 kv.m futbolo aikštelė, ~1000 kv.m universali aikštelė, 100 m bėgimo takas, 4 įgilintos ir želdynais apsodintos lauko klasės, skveras, želdynai) Viešosios laisvai aplinkiniams prieinamos erdvės: 4 650kv.m (reljefinė dviračių trasa, vaikų žaidimų aikštelės, skatepark‘as) Sutvarkytas gatvės plotas: 8 871kv.m (pėsčiųjų takai, dviračių takai, želdynai) Stogo terasa ~510 kv.m. Pasodinta augalų: ~25 000 vnt Sukurta stovėjimo vietų: 66 gatvėje + 28 sklype.
Bendras pastato plotas: 11 782kv.m Sportui skirtas plotas: 1 529kv.m (pagrindinė sporto salė + 5 mažosios salės) Mokymo erdvių skaičius: 80 Planuojama mokinių: 1 000 Pirmame aukšte visos erdvės suprojektuotos taip, kad būtų pritaikoma bendruomenei. atskira aktų salė: ~300kv.m mokslo aikšte / amfiteatras: ~530kv.m 2 chemijos, 2 fizikos, 2 biologijos laboratorijos darbų kabinetas, robotikos kabinetas, valgykla su galimybe apjungti su aktų sale bei maisto ruošos (technologijų) erdvė.
Daugiau informacijos straipsniuose: