2018 12 13
Uždaryti
UAB „Jungtiniai projektai“ pasirašė sutartį dėl Trakų Vokės dvaro sodybos parko atnaujinimo

2018 m. gruodžio 13 d. pasirašyta sutartis su Vilniaus miesto savivaldybės administracija dėl Trakų Vokės dvaro sodybos parko pritaikymo lankymui ir tausojančiam naudojimui. Tvarkomųjų statybos ir paveldosaugos darbų vertė siekia  2.328.524,00 EUR. 

Esami parko takai bus restauruoti pakoreguojant jų pločius pagal archeologinių tyrimų metu rastus pakankamai gerai išlikusius takų pagrindus iš lauko riedulių.Tvarkomos teritorijos reljefas, įvertinus 1970 metais atliktus kardinalių pertvarkymo darbus, kai vakarinis parteras užpiltas net 840m3 žemės, numatytas restauruoti maksimaliai jo aukščius grąžinant į buvusius parko klestėjimo epochos metu. Taip pat suplanuotas teritorijos želdyno tvarkymas restauruojant kai kurias alėjas, atkuriat želdinių įvairovę ir įrengiant laistymo sistemą. Vakariniam rūmų parterui bus grąžinama jo reprezentacinė išvaizda, šiuo metu neveikiantį baseiną su fontanu pakeičiant baseinu, kurio XX a.pr. buvę gabaritai ir proporcijos nustatyti archeologinių tyrimu metu. Be to, parke atsiras oranžerijos pamatus žyminti pergolė, rožynas, sodas ir, žinoma, šiandieninio lankytojo patogumui ir saugumui skirti infrastruktūros elementai: suoliukai, šiukšliadėžės, apšvietimo ir vaizdo stebėjimo sistemos.

Parkas iš apleisto taps panašesnis į tai, koks jis buvo XX amžiaus pradžioje.

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kurie pagerina ir pritaiko svetainės funkcijas. Jokia informacija apie jūsų naršymą nėra renkama. Slapukus galite bet kada ištrinti iš savo kompiuterio.