2019 05 06
Uždaryti
Trakų Vokės dvare pradėti pirmieji sodybos ir parko sutvarkymo darbai

2018 m. gruodžio 13 d. „Jungtiniai projektai“ pasirašė sutartį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija dėl Trakų Vokės dvaro sodybos parko sutvarkymo – pritaikymo lankymui ir tausojančiam naudojimui. Nors visa teritorija apima net 42 ha, tačiau šiame etape parengtas projektas centrinės parko dalies – 10 ha sutvarkymui. 

Pirmajame darbų etape numatyta sugrąžinti autentišką XIX–XX a. pradžios centrinės parko dalies vaizdą. Šio etapo darbai jau įsibėgėjo: pašalinti supuvę alėjos medžiai, pradėti oranžerijos tvarkybos darbai. Dar šiais metais bus pasodinta didžioji dalis sodinukų – parke suplanuoti du rožynai su poilsio zona. Taip pat bus įrengta parkavimo aikštelė dvaro lankytojams.

Atnaujintas vienas seniausių sostinės parkų išsaugos kultūrinio kraštovaizdžio paveldą ir taps kultūrinio turizmo traukos tašku.

Darbus planuojama baigti 2020 metais. Parko tvarkybos projekto vertė sieks 2,6 mln. Eurų.

 

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kurie pagerina ir pritaiko svetainės funkcijas. Jokia informacija apie jūsų naršymą nėra renkama. Slapukus galite bet kada ištrinti iš savo kompiuterio.